Taneční kurz pro mírně a středně pokročilé

standard a latina pro dospělé páry

O kurzu

  • Úterky od 26. 9. 2023
    19:45 - 21:15
  • Společenský sál Vodárny Plzeň, Malostranská 2
  • od 2600,-Kč
Event Single

Chcete se zdokonalit v tanci a tanec si opravdu užívat? Přihlašte se do tanečního kurzu pro mírně pokročilé, který vás bude bavit a díky kterému získáte na parketě větší sebedůvěru..

Naučíte se pokročilejší figury ve standardních a latinsko-amerických tancích, správné vedení a následování v páru, partnerskou souhru či vnímání hudby.

Tanec si budete skutečně užívat. Tančíme pro radost, nikoli pro výkon. Na kurzech vládne neformální přátelská atmosféra, která vám pomůže se v tanci více uvolnit a na kurz se budete každý týden těšit.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro tanečníky, kteří absolvovali kurz pro začátečníky, a ovládají základní figury do standardních a latinsko-amerických tanců, dokáží se zorientovat v hudbě a tance rozeznat. Absolvování našeho kurzu pro začátečníky není podmínkou, i když to doporučujeme, protože mírně pokročilý kurz na něj navazuje.

Co se naučíte?

V klasickém kurzu se věnujeme standardním a latinsko-americkým tancům - navážeme na basic a rozšíříme o další figury do tanců: waltz, tango, valčík, chacha, rumba, jive a přidáme nově sambu a slowfox. Vše opět formou social dance se zaměřením na správné vedení a následování v páru, rytmizaci a partnerskou souhru. Po skončení kurzu byste měli být schopni si užít každý z tanců.

Jak kurzy probíhají?

Naše taneční kurzy vedeme formou social dance. Partneři se v průběhu kurzu střídají, většinu času ovšem tančíte s svým partnerem, s nímž jste se do kurzu přihlásili. Z naší dlouholeté zkušenosti toto střídání pomáhá pochopit fungování v páru a k lepší harmonii mezi partnery.

Pokud tanečního partnera nemáte, můžete se do kurzu i tak přihlásit. Budeme vás evidovat a v okamžiku, kdy se přihlásí další solo tanečník/tanečnice, budeme vás kontaktovat. Vždy hlídáme, aby poměr pánů a dam byl vyrovnaný a nikdo navíc.

Učíme jednotlivé variace, prvky a triky, které si sami spojíte do vlastních nebo částečně doporučených sestav. Tím se snadněji naučíte, jak se pohybovat po tanečním parketě, jak využít prostor a nebát se improvizace. Neučíme choreografie, na které budete za pár let jen těžko vzpomínat. Díky pochopení principů v tanci a napojování figur se budete moci soustředit na samotný tanec, svého partnera, hudbu a prožitek z tance, nikoli jen kroky a co máte tančit.

Chceme, abyste si užili radost z tance, proto k výuce přistupujeme s láskou a důrazem na praktické využití na různých tanečních akcích. Po skončení kurzu byste měli být schopni si užít každý z tanců.

Harmonogram a organizace kurzu

Klasický kurz se skládá z 10 lekcí (1,5 hod.) a závěrečný speciál 11. lekce (3 hod.), který je společná pro všechny párové kurzy.

Úterky od 26.9.2023 - (19:45 - 21:15)

3. prosince závěrečný speciál 17:00 - 20:00 (termín se může změnit)

Do již rozběhnutých kurzů další přihlášky nepřijímáme.

Cena kurzu

Taneční kurz pro začátečníky Termín platby Cena
Cena pro přihlášky vč. platby do 15.8.2023 2600,- Kč
Cena pro přihlášky vč. platby do 26.9.2023 3000,- Kč
* Nárok na slevu má nyní každý, kdo se zúčastnil alespoň 4 kurzů během uplynulých 3 let.

Co na sebe?

Doporučujeme neformální "smart casual" - pro pány kalhoty s košilí, pro dámy šaty, krátká sukně nebo kalhoty/leginy s topem. Doporučujeme taneční či pohodlnou obuv vhodnou k tanci, která vám umožní skluz a točky po parketě. Vstup na taneční sál je povolen pouze v čisté obuvi.

Dále si doporučujeme vzít s sebou také ručník a dostatek pití.

Reference účastníků


S partnerem jsme se přihlásili na kurz pro začátečníky. Každá taneční hodina byla pod vedením Péti a Jirky skvělá, vedená s humorem a láskou k tanci. Děkujeme.

Jana a Petr Kunešovi

Milí lektoři, kteří se naplno věnují účastníkům. Je vidět, že tanec mají rádi a lásku k němu chtějí přenést i na druhé. Kurzy vřele doporučuji, nebudete zklamaní.

Eva Haunerová

Příjemná atmosféra, radost z tance je důležitější než perfektní provedení tanečních figur.

Karel Březina

Výborní lektoři, perfektně uspořádané hodiny za rozumnou cenu. Co více si přát?

Václav Fiala

Báječná atmosféra, skvělí tanečníci, prostě nej!!!

Dita Macháčková

Na taneční kurzy jsem se přihlásil s nulovou zkušeností a obavami. Během prvních dvou lekcí jsem byl nadšený a postupně jich absolvoval několik. Kromě tanečních kurzů rád chodím i na pravidelné taneční večery, kde je příjemná a uvolněná atmosféra. DanceFlow mě posouvá vpřed nenásilnou formou, takže je to pro mě i výborný duševní odpočinek. Díky moc.

Pavel Hoffmann

Místo konání

Vodárna Plzeň
Malostranská 2, 326 00 Plzeň 2-Slovany
můžete zaparkovat na přilehlém parkovištiVizuální manuál příjezdové cesty ;)